تعمیر چیلر و نگهداری از چیلرهای تراکمی

تعمیر چیلر جزو خدمات و سرویس‌های مجموعه بازانیک است. این سرویس‌ها برای مراکزی که از چیلرهای تراکمی استفاده می‌کنند، از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه بوده و این مراکز را از داشتن تعمیرکار چیلر مقیم برای تعمیر چیلر بی‌نیاز می‌کند که همین امر نقطه قوتی برای آن ارگان و یا سازمان می‌تواند محسوب شود. بازار مکانیک خود را متعهد میداند که به نسبت محل قرارگیری شما در اسرع وقت در محل حضور فیزیکی داشته و برای رفع عیب و تعمیر چیلر با تعمیرکاران چیلر مجرب اقدام کند. همچنین در صورت درخواست مشتری مشاوره تلفنی رایگان نیز در بسیاری از موارد راهگشاست. خدمات فنی و مهندسی بازانیک آماده ثبت قرارداد نگهداری و سرویس چیلر های تراکمی در دوره های زمانی مشخص می‌باشد.

تعمیر چیلر

شما تنها با پرداخت مبلغی به عنوان آبونمان سالیانه نه تنها از خدمات این شرکت بهره‌مند خواهید شد، بلکه حضور زمانبندی شده ما برای سرویس چیلر، تنظیم یا تعمیر چیلر و نگهداری موتورخانه و بهینه سازی کارکرد آن در فصول مختلف سال می‌تواند هزینه برق مصرفی شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. کارکرد بهینه دستگاه علاوه بر کاهش برق مصرفی مزایای دیگری نظیر افزایش طول عمر قطعات دستگاه و فرسایش کمتر آن قطعات را در پی دارد. بنا بر این خدمات این شرکت در بلند مدت نه تنها هزینه اضافی بر شما تحمیل نمی‌کند بلکه باعث کاهش هزینه‌های شما نیز می‌شود. درصد بالایی از این دستگاه‌ها در حال حاضر با کمتر از ظرفیت اسمی خود کار می‌کنند که موجب ساعات کاری بیشتر این دستگاه‌ها در طول شبانه روز می‌شوند. این سرویس‌ها برای تمام دارندگان چیلرهای تراکمی نظیر هتلها، برجهای مسکونی, مراکز تجاری و تفریحی, کارخانجات مواد غذایی و دارویی, کارخانجات صنعتی و دیگر مراکزی که از این سیستم‌ها استفاده می‌کنند قابل ارائه می‌باشد.

تعمیر چیلر

با بهینه‌سازی مصرف دستگاه‌ها، انتخاب قطعه مناسب و کنترل صحیح آنها، امکان صرفه‌جویی در مصرف انرژی از ۳۰ تا ۵۰ درصد کمتر از استاندارد ۲۴ که در سال ۲۰۰۱ برای چیلرها تدوین شده است وجود دارد.

تعمیر چیلر

با انجام این ۳ مورد می‌توان یک چیلر بهینه شده از لحاظ مصرف انرژی و اصطحلاک تولید کرد.

  1. طراحی متناسب موتورخانه چیلرها به عنوان مثال انتخاب پمپها و فن‌های دور متغیر برای چیلرها با ظرفیت برودتی بالا و برای انتخاب آنها به تعداد، کیفیت و نوع پمپ و فن بر طبق بار برودتی پیش‌بینی شده توجه کرد.
  2. استفاده از قطعات اصلی با کارایی بالا: کمپرسور، پمپ، فن‌ها، موتور و سایر تجهیزات باید بطور تکی و یا در یک مجموعه مورد بررسی قرار گیرند. این تجهیزات باید بطور سیستماتیک نیز با هم تنظیم شوند. بطور مثال این قطعات دارای حداکثر ظرفیت برای بار برودتی پیش بینی شده باشند.
  3. نصب صحیح – راه اندازی – تنظیم مناسب چیلر و تعمیر و نگهداری موتورخانه: یک سیستم برودتی که در آن دو مورد اول رعایت شده باشد هنوز می‌تواند انرژی زیادی تلف کند و بار برودتی ضعیفی را برای ساکنان ساختمان و یا دستگاه‌های صنعتی مورد نظر به همراه داشته باشد. در صورت راه‌اندازی درست با تعمیرکار چیلر آموزش دیده که می‌تواند عملکرد چیلر را در تمام موارد تست کند. می‌توان اطمینان یافت که قابلیت‌های بالقوه دستگاه محقق می‌شود. حداکثر ظرفیت مورد نیاز دستگاه برای فقط چند روز در سال مورد نیاز است، در بقیه زمانها تنظیم دستگاه در حالت میانه ظرفیت می‌تواند استراتژی مناسبی برای کارکرد دستگاه باشد. همچنین سرویس دوره‌ای و منظم علاوه بر فراهم کردن راندمان حداکثری دستگاه به افزایش عمر قطعات آن نیز منجر می‌شود.

 

 

تعمیر چیلر

تعمیر چیلر

 

 

مزایای سرویس‌‌های شرکت بازانیک
۱٫ سرویس های رایگان
شما کمتر از مقدار صرفه‌جویی شده در مصرف برق را به ما می‌پردازید و این به این معنی است که نه تنها سرویس‌های ما برای شما هزینه‌ای ندارد بلکه شما بصورت ماهیانه مبلغی را ذخیره می‌کنید.
۲٫ تنظیم بار برودت و شارِژ دوره ای
بدین معنی که با توجه به شرایط کارکرد و دمای محیط، دستگاه‌های شما در بهترین وضعیت ممکن کار می‌کنند.
۳٫ افزایش عمر مفید قطعات دستگاه‌ها
قطعات مکانیکی عمر مفیدی دارند که در صورت تنظیمات درست در هر دستگاهی این عمر به حداکثر حالت ممکن می‌رسد.
۴٫ پشتیبانی ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته

 

 

تعمیر چیلر

تعمیر چیلر ، بهینه‌سازی چیلر و هزینه‌های آن

با کاهش مصرف انرژی برای اجزا سیستم‌های خنک کننده نظیر چیلر و برج خنک کن مقدار زیادی از انرژی مصرفی ساختمان کاهش پیدا می‌کند. ما راه‌های متعددی که نیازی به صرف هزینه مالی چندانی ندارند را پیشنهاد می‌کنیم برای کاهش انرژی مصرفی و در نتیجه کاهش محسوس هزینه‌های انرژی الکتریکی و تعمیرات چیلر در ساختمان.

 

برای قابل لمس‌تر شدن انرژی مصرفی برای چیلرها و سیستم‌های خنک‌کننده می‌توان به این مطلب اشاره کرد که یک چیلر متوسط برای یک ساختمان معمولی حدود ۴۰kw/h برق مصرف می‌کند. اگر فقط ۱۵% این مقدار صرفه‌جویی شود به معنی ۶kw/h صرفه‌جویی در مصرف برق می‌باشد. در صورتی که این دستگاه حدود ۱۰ ساعت در شبانه روز در حال کار باشد و ۴ ماه در سال را برای تهویه در نظر بگیریم بدین معنی است که:

۶kw x 10h x 120 Day =7200 kw/h

حال اگر هزینه یک کیلو وات ساعت را بطور متوسط ۳۰۰ تومان در نظر بگیریم خواهیم داشت :

۷۲۰۰kw/h x 300 =2,160,000